
Під час викладання курсу загальної географії у 6 класі, в якому закладаються первооснови географічної науки ,намагаюся привити любов до свого предмету, на уроках формую загальну уяву про предмет географії; адже саме в 6 класі закладається база географічних основ.Через цікаві географічні розминки, "хвилинки" цікавої географії,геодиктанти,географічні подорожі по карті,змаганя на кращого знавця ,такими методами та прийомами в роботі розвиваю кругозір,ерудицію,загальну уяву учнів.Обовязковим в 6 класі вважаю ведення словника нових географічних термінів і понять, до якого учні записують правила та визначення,як самостійно , так і на уроці під час вивченя нових тем. В кінці навчального року проводжу "конкурс словничка".Конкурс з 3 етапів ,перший етап- це кількість слів у словничку, другий -знання правил,третій - якої теми стосується правило ,або ж де його можна використати. В 6 класі звертаю увагу на ведення контурних карт і календарів погоди,де основними вимогами є точність ,акуратність,правильність оформлення,вимагаю грамотного грамотного позначення форм рельєфу,номенклатури Світового океану і т.д. У 6 класі практикую самостійне вимірювання горба за допомогою примітивного невеліра,орієнтування на місцевості ,рух за азимутами, побудова плану шкільного подвір"я за допомогою масштабу та умовних знаків. Із недоліків в роботі з 6- класниками відзначу ,що не вдається забеспечити всіх учнів спеціалізованими зошитами з географії, але атласами і контурними картами забеспечені всі діти .
Найцікавішим географічним курсом середньї школи є географія "Материків і океанів" у 7 класі. З досвіду роботи зазначу, що в 7 класі вже можна прослідкувати результати роботи за 6 клас,прослідкувати наскільки ефективною була методика в минулому році,як діти сприйняли предмет, чи відбулося зацікавилися геограією,чи здобули знань і чи вміють застосувати їх під час вивчення материків. В 7 класі географія це "казка подорож " по материках та океанах , де діти знайомляться з особливостями природи , клімату,життям населення. Практикую цікаві розповіді під назвою " Дирижабль онлайн",або ж конкурс малюнку "Моя уява про материк", та творчий конкурс під назвою: " Які б 10 найнеобхідніших речей я б взяв,щоб вижити в пустелях Африки;снігах Антарктиди;джунглях Амазонки". Важливо дітям показати особливості материків ,адже це краще .В еру компютеризації і мультимедіа в своєму арсеналі тримаю невеличку фільмотеку із документальних фрагментів випущених научно-популярною студією кіно часів СССР, вважаю що природа материків мало змінилась і фрагменти цілком придатні, а бачили б ви очі дітей де через кіноапарат біжить плівка і звукова лампа передає звук - це всеодно що зараз для сучасної людини слухати грамофон, але ж цікавість яка, учні з захопленням переглядають фрагмент. В 7 класі практикую оцінювання теми за модулями: " Знання теоретичного матеріалу", " Оцінювання ведення контурної карти", " Терміни та поняття , що стосоються розділу"," "Практичні роботи", " Знання номенклатури материка".
В 8-9 класах геограія комплексного вивчення географії України . З перших уроків акцентую увагу на екологічних аспектах і поєднанні вивчення матеріалу опираючись на краєзнавчий матеріал .Під час вивчення тем " Геологічна будова", "Тектонічна будова України"урок проводжу з демонстрацією на місцевості відслонень гірських порід ,та в місцях виходу на поверхню масивів українського кристалічного щита свого селища. Вивченя теми " Грунти України" продовжую під час літньої навчальної практики,разом з дітьми викопуємо грунтовий розріз, практично вивчаючи грунтові горизонти ,структуру, волгість ,карбонатність грунту. За темами "Рельєф", "Річки", "Грунти" вважаю за потрібне знання номенклатури за картою,де пропоную 6 контрольних запитань з місцеположення обєкту на карті.Особливу увгу приділяю практичним роботам .
Географія 9 класу відповідальний етап в роботі,адже по закінченні дежавна підсумкова атестація. Роботу по вивченню матеріалу проводжу згідно чіткого плану вичення галузі промисловості,економічного району, в екзаменаційних відповідях відкритого типу оцінюю високо,якщо учень має теоретичні знання систематизовані згідно плану вивчення, має розуміння практичного застосування своїх знань.При підготовці до державної підсумкової атестації виникають незначні проблеми повяанні з неточностями у відповідях у збірниках Тернопільського видавництва, які вводять в оману дітей при підготовці.
Власну розробка уроку на тему в 9 класі:"Проблеми та переспективи розвитку трудових ресурсів України" предствляв на районному конкурсі серед вчителів географії.
"Економічна і соціальна географія країн світу" у 10 класі є навчальним курсом , який закладає первооснову до вивченя "Основ економіки" в 11 класі.який також викладаю, тому в старшій школі велику увагу приділяю розвязку задач на вирахування ресурсозабеспеченості, валового внутрішнього продукту.підрахуванню і аналізу економічних показників країн,побудовам графіків, діаграм. Вивчення географії 10 класу має головну проблему - малу кількість відведених годин. Практикую у роботі в 10 класі урок-презентацію, урок-виставу.Даний тип уроку презентував на районному семінарі вчителів географії до теми " Країни Східної та Центральої Європи". На уроці діти презентували країни в національних костюмах, знайомили з господарством, складали сільсько-господарську екібану,під національні мотиви розповідали про культуру, а під запальний національний танок частували стравами національної кухні країн Європи.
1 коментар:
Ви - сплав таланту!!!!!! В Кіровоградській області найталановитіші географи!
Дописати коментар